XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”

Opublikowano 2018-10-04

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych w wieku od 8 do 16 lat.

Opis
Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „...I cóż, że dziewczyna?”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę kobiet, dziewczyn, koleżanek w życiu młodych ludzi, na przełamywanie stereotypów, że bycie dziewczyną niesie ze sobą wiele ograniczeń. W dowolnej formie literackiej uczestnicy mogą wypowiedzieć się na temat tego, czy wiek XXI jest przyjazny zdobywaniu świata bez względu na płeć, czy nie ma dziś „spraw nie dla dziewczyn” i że niezależnie od tego, czy chodzisz w spodniach, czy w spódnicy, możesz dogadać się z całym światem, bo masz tę moc! Jednocześnie pamiętajcie, że nie chcemy od Was kolejnych opowieści o znanych Polkach, o „Sendlerowych”, „Skłodowskich”, królowych i świętych. To mają być historie z Waszego życia, środowiska, otoczenia, z Waszych czasów. O dziewczynach z sąsiedztwa i dziewczynach z okładek. Nie trzeba dokonywać wielkich odkryć, zdobywać szczytów, być sławnym, żeby MIEĆ MOC zmieniania świata, zarażania innych swoim entuzjazmem, chęcią przeżywania przygód, pasją. Piszcie o dziewczynach znajomych i obcych, dzieciach i dorosłych, które Was inspirują, które podziwiacie, z którymi chcielibyście się poznać i razem zdobyć Wszechświat.

Utwory literackie w postaci maszynopisu, wydruku komputerowego lub czytelnego rękopisu należy przesłać w trzech egzemplarzach na adres Książnicy Płockiej (szczegóły w regulaminie).

Prace będą oceniane przez Ewę Nowak, popularną autorkę książek dla młodzieży oraz Martynę Chuderską, dziennikarkę radiową. 

Nagrody
Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-11-04