XXI Ogólnopolski Konkurs „Ceramiony”

Opublikowano 2020-07-29

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Na konkurs można przesyłać prace wykonane w dowolnej technice ceramicznej. 

Zachęcamy wszystkich miłośników ceramiki do udziału w konkursie „CERAMIONY”. Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Łącznie otrzymaliśmy blisko 160 prac.

- Uczestnikom naszego konkursu nie narzucamy tematyki, podobnie jak nie określamy, w jakiej technice ceramicznej należy wykonać prace - mówią organizatorzy. - Do tej pory otrzymywaliśmy dzieła abstrakcyjne, semi-realistyczne czy o tematyce bajkowej. Jesteśmy pewni, że i w tym roku wyobraźnia uczestników zaskoczy naszych jurorów. 

Oryginały prac należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie). Regulamin można pobrać tutaj.

Nagrody
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe: materiały plastyczne i książki.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Termin
Prace należy dostarczyć do 1 grudnia 2020 r.

Strona konkursu