XI Konkurs Obiektywnie Śląskie

Opublikowano 2020-07-02

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Instytut Roździeńskiego z siedzibą w Katowicach.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty. 

Opis 
„Obiektywnie śląskie” to konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku.

Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, tego co „śląskie” – śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców tego województwa.

Motyw przewodni XI edycji konkursu to „Śląskie przebudzenie”. Temat odwołuje się po części do sytuacji spowodowanej koronawirusem w Polsce i naszym regionie. Niemniej jednak można go interpretować dowolnie. Liczymy na inwencję twórczą uczestników i oryginalne podejście do tematu.

Organizatorom konkursu zależy na prezentacji całego województwa śląskiego, poczynając od Beskidów przez Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński i Zagłębie, aż po Częstochowę.

Prace można zgłaszać w trzech kategoriach:
• fotoreportaż (od 3 do 7 zdjęć)
• fotokast (maks. 2 min)
• film (maks. 2 min)

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Zwycięzców wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. 

Nagrody
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz  kosmetyki z  węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. 

Najlepsze fotoreportaże będą pokazywane w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury. Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.

Termin
Termin nadsyłania prac upływa 15 września 2020 r.

Strona konkursu