„Skrytykuj” konkurs na recenzję filmową

Opublikowano 2019-09-09

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów I roku studiów licencjackich lub jednolitych magisterskich w wieku 18-20 lat. 

Opis
Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać recenzję lub stworzyć wideorecenzję dowolnego filmu. Ze wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze dwie najlepsze. Ich autorzy zasiądą w Jury Młodych 37. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!.

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Chcesz poznać twórców filmowych z całego świata? Konkurs „Skrytykuj!” to inicjatywa dla Ciebie! Aby znaleźć się w Jury Młodych, napisz recenzję bądź stwórz wideorecenzję dowolnego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 6 września do 21 października 2019 roku (włącznie). Ogłoszenie wyników nastąpi 4 listopada 2019 r. Organizator Festiwalu zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie ( śniadanie + lunch ) oraz zwrot kosztów przejazdu.

Wideorecenzja nie może trwać dłużej niż 7 minut.
Recenzja w formie pisemnej powinna zawierać od 2000 do 8000 znaków ze spacjami.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nagroda
Autorzy dwóch najlepszych recenzji zasiądą w Jury Młodych 37. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w dniach od 1 do 8 grudnia 2019 r. w Poznaniu.