„Powidoki z MegaBabką” konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Opublikowano 2016-12-02

Opis

Organizatorzy
Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu we współpracy z Inicjatywą Mamy Głos.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 19 lat.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną lub zdjęcie inspirowane wybranym dziełem znanej artystki, której twórczość przypada na XX i XXI wiek.

Zachęcamy do przyjrzenia się silnym, odważnym kobietom, których głos był i jest znaczący we współczesnym świecie sztuki. Zadaniem konkursowym jest wykonanie plastycznej lub fotograficznej interpretacji wybranych dzieł artystek, których twórczość przypada na XX i XXI wiek. Niektóre z nich, jak m.in. Frida Kahlo, Yoko Ono, Marina Abramovic, czy w Polsce Magdalena Abakanowicz, Jadwiga Sawicka, Izabela Gustowska swoją sztuką i postawą twórczą wpisały się w opracowania. Jesteśmy przekonani, że wśród kobiet artystek jest jeszcze wiele ciekawych postaci, które zasługują na większe uznanie.

Powidoki – rozumiane są tu jako forma odejścia od przedstawień realistycznych, sposób ukazania tego, co rysuje się pod powierzchnią powiek lub jako czysta abstrakcja. Powidoki zachęcają do eksperymentowania z różnymi stylami sztuki współczesnej.

Prace należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
Organizatorzy ubiegają się o dofinansowanie z urzędu miasta. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na nagrody dla laureatów konkursu.

Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-02-21