Popisz się talentem

Opublikowano 2018-04-04

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.

Uczestnicy
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 1-7 szkoły podstawowej.

Opis
Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać opowiadanie na zadany temat.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że do Waszej klasy przychodzi dwoje nowych uczniów. To TAJEMNICZE RODZEŃSTWO – Ela i Wojtek. Ela jest przebojowa i zadziorna, Wojtek – rozmarzony i spokojny. Ela ma ciemne włosy i mnóstwo uroczych piegów, Wojtek – jasną czuprynę i okulary. Jak widzicie, trochę się od siebie różnią, ale mają też jedną wspólną cechę: obydwoje posiadają pewną SUPERMOC! Jaką? To już musicie wymyślić sami. Opiszcie przygodę, w jaką wplątało się rodzeństwo w Waszym mieście, regionie, małej ojczyźnie... Gdzie byli, co przeżyli, kogo poznali? No i… w jaki sposób wykorzystali swoją SUPERMOC? Wasze opowiadanie nie powinno mieć więcej niż 500 słów, czyli 2800 znaków bez spacji. Do dzieła!

Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Opowiadania oceni jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy). 

Nagroda
Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VII. Jury wybierze 30 najlepszych opowiadań, które zostaną opublikowane w książce.

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknego, ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Laureaci konkursu otrzymają także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces!Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-04-27