Ogólnopolski Konkurs Plastyczny POWIDOKI 2018

Opublikowano 2017-11-17

Opis

Organizator
Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu we współpracy z Fundacją Mediations Biennale oraz Poznań Game Arena.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat.

Opis
„START THE GAME!” to hasło tegorocznej edycji konkursuUczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę plastyczną inspirowaną grafiką wybranej gry komputerowej.

Zachęcamy do przyjrzenia się grom komputerowym, i stworzenia na podstawie właściwej dla nich szaty graficznej pracy, która będzie refleksją nad miejscem człowieka w świecie realnym i jego relacjach międzyludzkich.

Gry komputerowe – strategiczne, fabularne, przygodowe czy sportowe – mają określone dla gracza cele i zadania. Te elementy nie są tu istotne. Najważniejsze dla organizatorów konkursu jest umiejętne wykorzystanie szaty graficznej, by przy użyciu sylwetek bohaterów, specyficznego otoczenia, opowiedzieć o swoich obserwacjach relacji międzyludzkich tu-i-teraz.

Pracę należy wykonać na papierze. Można wykorzystać tradycyjne techniki takie jak malarstwo, rysunek, kolaż, fotografia.

Prace należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Prace będą oceniane dwóch kategoriach: „szkoły artystyczne” i „pozostałe typy szkół”.

Zwycięzcy otrzymają m.in. bilety VIP na wystawę 6 Mediations Biennale 2018 podczas PGA na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz nagrody rzeczowe.
Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie 6 Mediations Biennale 2018 w Poznaniu.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-02-27