III edycja konkursu „#cojaczytam”

Opublikowano 2020-09-22

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Nowoczesna Polska.

Uczestnicy
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podopieczni placówek oświatowych oraz czytelnicy bibliotek publicznych w wieku od 9 do 19 lat.

Opis

Aby wziąć udział w konkursie, należy przeprowadzić lokalną kampanię promującą czytelnictwo.

W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Zachęcamy do organizowania na przykład spotkań czytelniczych online, nagrywania podcastów, organizowania konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystaniem nowych technologii i internetu.

Kampanie należy promować w mediach społecznościowych (na przykład w serwisach Facebook, Instagram czy YouTube) i używać do tego hasztagów #wolnelektury i #cojaczytam. 

W konkursie biorą udział zespoły składające się z 3-5 uczniów. Opiekunem zespołu może być wychowawca, nauczyciel, bibliotekarz. Więcej informacji w regulaminie.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nagrody
Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 7.500 zł.

Termin
Zgłoszenia można przesyłać do 16 listopada 2020 r.

Strona konkursu