II Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

Opublikowano 2018-10-16

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Retoryki Igora Zalewskiego z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku do 20 lat.

Opis

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego była bez wątpienia sukcesem. W konkursie wzięło udział ponad 150 osób, co – zważywszy na to, że to absolutny początek imprezy – jest wynikiem dobrym. Dzięki naszym partnerom – PKO Bankowi Polskiemu i PKN Orlen – gwarantujemy wysoką nagrodę dla zwycięzcy. Podobnie jak ostatnio wyniesie ona 10 tysięcy złotych. Ale finalistom konkursu zapewniamy nie tylko spore nagrody, lecz również fantastyczną przygodę. W kwietniu 2018 roku spotkali się w Warszawie wyjątkowi młodzi ludzie z całej Polski. Uczestniczyli w ciekawych warsztatach retorycznych, walczyli w finale konkursu. To było dla nich – ale także dla nas, ludzi z Fundacji Akademia Retoryki – świetne przeżycie. Czas je powtórzyć. Zatem zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć dwuminutowy film z wypowiedzią na dowolny temat. Film nie może być montowany – wypowiedź musi być ciągła.

Zgłoszenie należy przesyłać mailem do 10 grudnia 2018 (szczegóły w regulaminie).

Jury oceni wypowiedzi i wybierze dziesięciu finalistów. Finał konkursu odbędzie się w Warszawie 14 kwietnia 2019 r. Każdy z uczestników będzie miał 15 minut na przygotowanie krótkiego wystąpienia na zadany temat. Komisja oceni wystąpienia i wybierze zwycięzców.

Nagrody
• I miejsce: 10.000 zł
• II miejsce: 5.000 zł
• III miejsce: 3.000 złTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-12-10