II edycja konkursu „#cojaczytam”

Opublikowano 2019-09-01

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Nowoczesna Polska.

Uczestnicy
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podopieczni placówek oświatowych oraz czytelnicy bibliotek publicznych w wieku od 9 do 19 lat.

Opis

Aby wziąć udział w konkursie, należy:
1. Stworzyć zespół składający się z 3 - 5 osób. Opiekunem zespołu może być wychowawca, nauczyciel, bibliotekarz.
2. Przeprowadzić lokalną kampanię popularyzującą czytelnictwo.
3. Promować kampanię w mediach społecznościowych.
4. Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu (formularz będzie dostępny od 16 września 2019).

Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa!

Możecie użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko Wasza wyobraźnia. Macie inny pomysł na kampanię? Śmiało go realizujcie i zgłoście do konkursu! Pamiętajcie tylko, że kampania musi być przez Was promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat musicie używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowujcie dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie nam przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Nagrody
Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 7.500 zł.

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-11-16