FameLab 2017

Dodane 2016-12-06

Opis

Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Fundacja British Council oraz Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla osób, które skończyły 23 lata i studiują (na 4, 5 lub 6 roku studiów jednolitych lub na studiach drugiego stopnia) lub pracują w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych.

Opis

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

Uczestnicy konkursu przedstawiają na żywo, przed publicznością i jury, dowolne zagadnienie z wybranej dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. Do zgłoszenia należy dołączyć krótką wideoprezentację – wystąpienie w języku polskim, twarz musi być widoczna, bez montażu i edycji, bez podkładu muzycznego.

Nagrody
• Zwycięzca konkursu otrzyma 20 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. zł na dowolne wydatki oraz weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.
• II miejsce: 12.000 zł
• III miejsce: 6.000 zł

Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-01-23